[personal profile] sposterig

1. Цирк

Вчора був у цирку! Вперше років за двадцять, мабуть. Жінка попросила з малим сходити, а ми і раді :). Це "Цирк Кобзов", шапіто. Враження гарні: персонал привітний, шатро досить просторе і тепле (я думав, буде тісно і холодно). Програма цікава: вони, вочевидь орієнтуючись на "Цирк дю Солей", зробили театралізований сюжет з яскравими костюмами і танцями. Показували дивовижних звірів, справжніх-справжнісіньких!


Найрозумнішим був верблюд, він уважно дивився мені в очі і щось про мене мислив.

А клоун мене виволік на арену і я трохи попотішав почтєннєйшу публіку :)))

Акробатика була не дуже складною і її було менше, ніж хотілося, але нам з малим було цікаво дивитися і обговорювати, що їх треба взяти за взірець. Він тхеквондо займається, а я плаваю - теж станемо такі накачані :)

Виявляється, є якесь рішення уряду закрити шапіто - явно через експлуатацію тварин; в цирку збирали підписи під петицією на захист цирків. Як ні цікаво мені було на них дивитися, а все ж шкода їх - за лаштунками арени їм живеться тісно і незручно, а дресура - це ж в основному побої. Шапіто закривати не треба, а треба заборонити номери з тваринами. Свободу народам, свободу верблюдам!

2. Опера
Нещодавно був в опері на "Іоланті", її дуже рідко ставлять. Прекрасна постановка, пишна-розкошна, вокалісти чудові, оркестр грандіозний. А батько Іоланти співав так несамовито, я ледь не розплакався.

А в фойє виставка фарфорової скульптури Lladro на балетну тематику - теж дуже красиво. От якби ж в людей не було кишків, а був самий дзвінкий фарфор. Ми б співали тенорами і літали би з орлами.
Відразу по тому сходив в новий для себе клуб "Освітня База 31В1" на показ оцього фільму-опери http://letterboxd.com/film/handel-alcina-2015/ з коментуючою лекцією чарівної Анни Гадецької. Мені було важкувато сприймати авангардну осучаснену постановку, та ще до того організатори забезпечили фільм субтітрами - а краще б цього не робити, бо стає зрозумілим вся нісенітниця і околєсіца сюжету, краще б просто слухати гіпнотичні співи прекрасних вокалістів. Я закрив очі і тільки тим і врятувався. Висидів всі три з половиною години.

3. Кінематограф
В кіно ходив на "Фантастичні звіри і де їх шукати". Було цікаво, але не зрозумів, для кого фільм: для дорослих він глупуватий, а для дітей мрачнуватий. І дуже тривожить мене цей гарі-потерівський політичний сеттінг, який в цьому фільмі накручений ще густіше і мрачніше, ніж раніше: у всесвіті Роулінг суспільство людей показане як тупа млява маса, якою керує тайна тоталітарна секта. Секта ця не робить нічого корисного для людей, в її руках лише засоби вбивства і промивання мізків, - але її члени користуються комфортом і владою - явно за рахунок людей, за чий же ще? Всередині секти іде боротьба між фракціями, одна з яких "погана", друга "хороша", але в чому різниця між ними з точки зору людини - незрозуміло. І тривожить мене, що мільйони людей - і я з ними - вже друге десятиліття дивляться на цю картину світу з інтересом і захопленням!

4. Арт.
Встиг на виставку історії плакату в "Арсеналі". Дуже продуктивна, викликає масу розмірковувань. Основна ідея, за якою організована експозиція, була неоригінальна: що мистецькі суггестивні методи скрізь ті самі, незалежно від політичних ідеологій (совіти і наці, совіти і американці робили дуже подібні образи). Але вразив мене, звичайно, високий художній рівень плакатів початку двадцятого сторіччя.
А оцей плакат вже явно незрозумілий більшості відвідувачів. Хай це буде загадка: про що він? ;)

Він про те, як на початку 1990-х Києво-Могилянська Академія намагалася віджати приміщення в Військово-Морського Училища :).

І ще там була виставка "сучасного мистецтва", що б воно не значило, з отаким експонатом:

чорна чашка чорної смоли в чорній кімнаті, завішаній листами нафтового толю чорного кольору, як совість донбасця.
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

sposterig

October 2017

S M T W T F S
1234567
891011 121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 18th, 2017 07:38 am
Powered by Dreamwidth Studios