[personal profile] sposterig
Вчора возив компанію дітлахів в такий історично-розважальний парк "Київська Русь", розташований неподалік від Києва, в селі Копачів Обухівського району.


Тут відтворено архітектуру і елементи побуту середньовічного Києва. Організатори поставили амбіційну мету: відбудувати точну копію "міста Володимира" Х-ХІ сторіч, тобто найстарішої частини Києва (на сьогоднішній Володимирській гірці). Поки що з цього побудовано одну величезну стіну з воротами і дві житлові будівлі. Навколо цього розташовані різні розваги в середньовічному стилі: з луків стріляти, сокири кидати, монети друкувати, на конях кататися.

Перед воротами арена для кінних змагань і лицарських боїв. Для глядачів є досить зручні високі трибуни.Ми трохи подивилися виставу і пішли гуляти по території.
За стіною, "всередині міста", стоять осадні машини...

...і корабель-дракар; біля нього кам'яні якорі. Чіпати все це не можна.


На стіни можна підніматися, ходити всередині і з висоти роздивлятися краєвиди. Правда, з малечею я там нервувався - дитина там може впасти і покалічитись, бо високо, а перила небезпечні.


В двоповерховій "давньокиївській садибі" невеличкий музей середньовічних костюмів: десятків зо два манекенів у військових обладунках і цивільних платтях різних народів. Дуже яскраво і красиво зроблено, а дітям дають потримати мечі. Є там також великий макет і карти давнього Києва.


Біля арени пагорб, на якому "язичницьке капище" і столи для пікніків навколо. Він теж оточений стіною, а під нею - стан кочівників. Видні каркаси юрт, а минулого року вони були обтянуті тканиною.


Є там і ресторанчик, прикрашений шкурами хижаків і давньою зброєю. А ще канатна каталка з пагорба до озера, а біля нього - галерея дерев'яної скульптури.


Дуже цікаво. Подорож у часі.


Парк "Київська Русь" - подивуюсь, посміхнусь!

***
Але не вистачає головного атракціона: треба прив'язати біля цих воріт міністра культури Нищука, щоби кожен відвідувач міг в нього плюнути.

У нашого народа зараз страшна криза ідентичності, спричинена історичною неукоріненістю. Вона вже призвела до війни, а може бути і гірше. Більшість населення території сягає історичною пам'яттю не далі ніж Лєнін чи Бандера, і від них виводить себе і на них орієнтується; хто більш освічений - знає про легендарну-літературну козаччину-Гетьманщину. Але не далі. Наше середньовіччя вдало привласнила собі Москва, і в суспільній свідомості Давній Київ є матір'ю городов русскіх, а не українських. А історичні диспути - це не просто балачки про хобі; вони, повторюю, напряму вплинули на роздмухування війни. Нам необхідно повернути собі своє середньовіччя, як каже професор Леонід Залізняк. Адже в середновіччі є кілька важливих для нашої ідентичності історичних коренів: демократія (вічева і дружинна), тісна інтеграція з Центральною Європою і Балканами, героїчна воєнна традиція тощо. Зараз все це забуте, і в очах ох і багатьох людей ми виглядаємо кумедними галушкоїдами, придуманими австрійським генштабом.

І цей Парк "Київська Русь" є єдиним відомим мені місцем, де людей можна просвіщати через живу дію і гру, викликати цікавість і повагу до нашого минулого і просто призвичаювати людей, що це і є ми, це і є наші природні корені. Єдине таке місце! І як воно використовується? Погано. Як я розумію, заснований він якоюсь комерційною компанією; але вона явно не справляється із розвитком. Я там був позаминулого і минулого року, і за цей час нових будівель не з'явилося, тільки з юрт зняли тканину (кримські татари, думаю, ображаються, адже вони теж частина цієї історії). Персонал одягнений неавтентично, сценарій шоу нікудишній - ані інтересу, ані історичності. Аляповата шароварщина, не глибше ніж "житіє моє акі пакі пьос смєрдящій" з радянської комедії. Вебсайт їхній виглядає круто ( http://parkkyivrus.com/ua/) - але в реалі все ох не так гарно. Я розумію, що грошей мало. В країні криза і мало хто доїде до цього села Копачів і заплатить за квиток 150 гривень навіть з Києва - а треба, щоби з усієї країни сюди їхали! Тому держава - Мінкульт і Міносвіти - мають в ноги організаторам поклонитися, що започаткували таку справу, і кинутися допомагати їм, розвивати цей центр і грошима, і експертизою, і організаційним сприянням.
Людині потрібні корені, це екзистенційна психологічна потреба. І якщо в неї нема своїх коренів - вона приросте до чужих, і ними буде живитися. І хто нам винуватий, що ми це проспали?
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

sposterig

October 2017

S M T W T F S
1234567
891011 121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 18th, 2017 07:34 am
Powered by Dreamwidth Studios