sposterig ([personal profile] sposterig) wrote2017-02-01 10:36 pm

Культурні відвідини за місяць


Арт

Їздив до батьків у свій райцентр, і в краєзнавчому музеї відвідав виставку художньої кераміки майстрині з Василькова Лесі Денисенко-Єременко . Отримав чудові враження! Її витвори цікаві за сюжетом, добрі за настроєм і красиві за технікою виготовлення.

Вона така, знаєш, кров нації, сільська інтелігентка, з тих, хто власним коштом тримає наш нарід при тямі. Багато фоток, зроблю окремий пост.

Музей

Водив малого в Музей іграшки — а насправді він мене водив :). Там іграшки всі були мої, мої власні! Я їх всіх пам'ятаю! Все йому пояснював, як те крутиться, як оце заводиться, що ото значить. Епоха змінилися, в нього вже основні інтереси в іграшках віртуальних. А тут реал, і можна навіть народні забавки помацати і пограти ними. Прекрасний музей.
І моторошний до холоду в спині: як з шуткамі-прібауткамі, іграми і розвагами тоталітарна система змалечку готувала дітей до смерті і вбивства.

Ще більше фоток зробив, варто окремого посту.

Кіно

Вряди-годи з малим пішли в кіно - з цікавого для хлопчиків підвернувся лише "Асасін". Боївка і стрибки у фільмі цікаві, але він після сеансу почав мені із захопленням розказувати про паркур і як це круто - дурень я, забув, що йому це цікаво. Я намагався був йому пояснити, що це казка і в реалі цього пробувати не слід.
Сюжет фільму абсурдний (сюжету гри не знаю, ніколи не грав): квазіцерква хоче витравити з психіки людей агресивність як таку, а главгер цьому заважає. Нісенітниця. Прибрати з психіки агресивність все одно, що, ну наприклад, прибрати з тіла кровоносну систему, чи, не знаю, літаку надати кубічної форми. Ну тобто сама природа явища зміниться і явище зникне. Ми агресивні тварини, тому і стали собою, для того і живемо свої життя. Справа в тому, як тримати агресію в рамках і спрямовувати її у корисне русло. Європейський соціал-лібералізм попереднього покоління намагався робити вигляд, що можна обійтися без неї, "кінець історії" настав і боротьбу замінять просунуті техніки медіації і маркетингу. От тільки росіян і арабів не переконали, а так непогано було б.

*
Вже сам сходив на документальний фільм Джармуша "Gimme danger" про Іґі Попа і його групу “The Stooges”. Приголомшливо. Вийшов обалділий. Трохи уточнив собі фактаж: я щось думав, що вони грали з кінця 70-х, а насправді з 1967-го року! Цей чорт 1947-го року народження! Я серйозно думаю, що він чорт: вся його команда і друзі вже мертві, п'ять культурних поколінь змінилися, епоха інша настала, а він собі стриба і верещить як скажений заяць. Енергетика вбивча. Реально, вбивча. Розуму там, у тої рок-н-рольної революції, не було і нема, знань теж — але харизма збива з ніг. Вони змінили світ на більш яскраве і вільне місце, нічого особливого для цього не роблячи — просто шаліючи у своє задоволення, обдовбуючись наркотиками і природним адреналіном. Правда, 99% тих рокнрольщиків і їх фанів зламали собі життя і померли, але, думаю, навіть цього не помітили. Роби, що хочеш, і зміниш світ. Правда, можеш швидко здохнути у процесі, ну то вже професійний ризик.
p35: (їжачок під мухою)

[personal profile] p35 2017-02-01 11:07 pm (UTC)(link)
Цікава кераміка по лінку, така... казкова.

Іграшки дитинства інакше сприймаються тепер, вже розумом бачимо, не тільки емоціями.

Тож будемо чекати більш розгорнутого репортажу))
ukurainajin: (Default)

[personal profile] ukurainajin 2017-02-02 04:53 am (UTC)(link)
Чудово :)
Про керамику теж хочу побачити.