[personal profile] sposterig

Загострення бойових дій під Авдієвкою і чутки про підготовку окупантів до масштабного наступу мене, звісно, дуже турбують. Смерть московським окупантам, слава нашим бійцям, що боронять нас.

Під час боїв за Дебальцеве я по роботі часто їздив повз нього між Слов'янськом-Артемівськом-Лисичанськом, бачив, як наші їхали туди і звідти, і нервував дуже, бо не уявляв, що робитиму, якщо раптом росіяни прорвуться. Чесно кажучи, якогось щільного військового заслону нашого я там не бачив, по трасах хлопці їхали в основному по одній-по дві машини (тобто якихось потужних колон не зустрічав), на блокпостах бронетехніки не бачив, в прифронтових містах наочних ознак якоїсь мобілізації до оборони не було. Я-то здогадуюсь, що там могли бути якісь договорняки, і великого наступу росіян не очікувалося, а все одно було страшнувато. Якщо б вони прорвалися, що мені робити? Нервував. Зараз трохи спокійніше, бо, як я по-ділетантськи спостерігаю зі ЗМІ, наше військо міцне і ворога б'є.

Але.

З глобальної точки зору, наша армія все одно менша за російську. Якщо уявити найгірший сценарій, якщо вони вторгнуться з Брянська чи Гомеля, то швидко підійдуть під столицю. І що тоді мені особисто робити? Під мобілізацію я не попав за віком, але захищати місто, може, і згодився б — по крайній мірі, пройшов курс першої домедичної допомоги і можу побути санітаром. Але куди бігти, до кого зголошуватись, де буде формуватися ополчення? Наскільки я знаю, структур територіальної оборони за три роки війни не створено (тербати є такими лише по назві). Що, Міноборони цього не потребує і сподівається захистити державу самими контрактниками? Скільки їх - тисяч п'ятдесят? Це мало, і більшість, я думаю, зконцентровані на сході. Тисяч двісті пройшли вишкіл під час мобілізацій останніх двох років, і це вже суттєво; але вони розсіяні по всьому терену країни і, так само, в територіальні одиниці не об'єднані. Вони побіжать до воєнкоматів, а військові бюрократи наші якщо не корумповані, то неорганізовані; коротше, армія розгортатиметься пару тижнів в кращому випадку. І за логікою, ці пару тижнів оборонятися має підготовлене народне ополчення прикордонних областей і міст — а його, наскільки я знаю, нема. Наша обороноздатність мені здається подібною до яйця: міцна шкаралупа зовні (тобто армія), але якщо її пробити, то всередині рідина. А треба, щоби ми були подібні більярдній кулі, чи литому каучуковому м'ячу на крайняк. Щоби кожен населений пункт був насичений ресурсом опору, а люди попередньо навчені і організовані, щоби росіяни на кожному кроці натикалися на оборону. Типу як в Ізраїлі, Швеції чи Швейцарії. Особисто я в армію не хочу, користі там з мене не буде, немолодий і нездоровий вже. Але на тренувальні збори раз на тиждень я б ходив, не пропускаючи, і в годину ікс, хоч і усцявся б від ляку, але на точку збору прибіг би, на Майдан 18-ого лютого прибіг же ж. Ну, там було більш-менш ясно, що робити, а тут я не знаю.

Чому ж не організовано територіальну оборону і підготовку резерву? Це, звичайно, конспіроложество, але я маю найгірші зовнішньополітичні і внутрішньополітичні припущення. З зовнішньополітичної точки зору, схоже, Порошенко сподівається якось добазаритись із Путіним і не вірить в повномасштабну війну. Якщо він помиляється, то розплачуватися за його помилку будемо всі ми, і я теж. А з внутрішньополітичної точки зору Порошенко вочевидь не довіряє народу і боїться його озброєння і самоорганізації: він явно налаштований проти добровольчих батальйонів, проти легалізації зброї і, як видно, проти підготовки ополчення. Бо контрактне військо — слухняний інструмент, і служить керівникові держави хоч би що він не затіяв робити; а озброєний народ вимагатиме, крім оборони, ще й демократизації і демонополізації.

Ну, то моя апокаліптична маячня, сподіваюсь, до цього не дійде. Поможи святий Тарасе нашим воїнам побити московців і їхніх найманців.
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

sposterig

October 2017

S M T W T F S
1234567
891011 121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 23rd, 2017 12:41 am
Powered by Dreamwidth Studios