sposterig ([personal profile] sposterig) wrote2017-05-23 12:22 pm

щодо актуального: розгорнутий UPD.

будь-який механізм репресій, раз створений, далі працює не на мету, а на самого себе.

Закриття (будь-яких! байдуже яких!) інтернет-мереж є загрозою для нас в першу чергу. Світ тобі клином зійшовся на тій Московщині, що лише про неї і думаєш? «Я залишив її на перехресті, а ти її досі несеш» (с) . Про себе треба думати, про свої потреби.

Соцмережі – це просто інструмент, річ, вони не мають власної волі і свідомості. Вебдваноль належить не тому, кому «належить», а тому, хто його наповнює змістом. В соцмережах є і московські пропагандисти, і ворожі агенти – але є і наші агенти, і просто маса звичайних споживачів, які мають свої прості потреби в розвагах і спілкуванні, і хто ти до біса такий їх в цьому обмежувати? Через наші кордони продовжується торгівля із ворогом – але з цим режим не бореться; він бореться із домогосподарками, які шлють анекдоти і рецепти. Московці чавлять яблука, бо вважають себе вправі вирішувати за споживача, що йому їсти, і ми над ними, скаженими, сміємось; а самі вирішуємо за споживача, що йому дивитись і що казати! Дожилися ми на третьому році народного повстання до поліції думки, сором-то який!

Автоводії бувають п’яними і вбивають людей, а ще на машинах можуть їздити злочинці – але ж ми не заборонимо автотранспорт? Ми будемо його краще регулювати і уважніше контролювати водіїв, але не станемо припиняти рух автівок як такий. Грипозний вірус поширюється і заражає людей щороку – але ж ми не будемо забороняти людям виходити на вулиці через нього? Ми будемо їх краще просвіщати та попереджати, і забезпечувати ліками.

Так і з соцмережами: кваліфіковані управлінці могли б а) виловлювати тролів і московських пропагандистів і судити їх за наклепи; б) інформувати і попереджати лохів про небезпеку і підвищувати їхню свідомість; в) перехоплювати ініціативу в мережах і прочищати мозки росіянам через власну правдиву і розумну пропаганду; г) створювати українські безпечні альтернативи і переманювати людей туди якістю і зручністю. Але де ж ми візьмемо кваліфікованих управлінців? Маємо лише совків, хоч і у вишиванках, які тільки і вміють, що «дєржать і нє пущять». Дякую, пане надзирателю, що просто кабеля сокирою не рубонули.

Я бачу і розумію всі неуникненні причини і можливі позитивні результати заборони «ворожих» соцмереж. Але не мною було підмічено: якби закриття соцмереж вчинив Янукович в рамках диктаторських законів 16 січня, то ми всі б повстали проти цього, бо мережі, серед інших функцій, є і інструментом народу для координації і боротьби за свої права. Особисто я свідомо ніколи не мав акаунтів в російських мережах, і завжди робив зауваження знайомим, які їх мали, а скриньку на мейлру закрив після Беслану; але я мав право створити такі акаунти – як і в американській чи полінезійській соцмережі, бо право на свободу слова мені важливе. І вбий мене грім – не розумію, чому ти зараз радієш обмеженню твоїх прав.

Тому що ти ненавидиш російських окупантів? Що ж це за ненависть, яку ти делегував сторонній людині (Президенту), щоб вона за тебе її відчувала і за тебе діяла? Сам ненавидиш – сам і ігноруй, бойкотуй, агітуй проти. Але сам, як вільна, самостійна людина, а не як безпомічний одобрямс, за якого вже все вирішили і йому тільки і лишається, як приєднатися до волі владаря.

Нам вже не дозволили володіння зброєю – бо ми ж дурні та безпомічні, наробимо самі собі шкоди без мудрого поліцейського наглядача. В нас вже тормозять децентралізацію, бо ми ж дурні, не зможемо самокеруватися. От і соцмережі закривають, бо ми ж дурні, незрілі, не второпаємо самі, що читати і як тлумачити – хай мудрий цензор за нас це вирішує. А цензура і будь-який репресивний апарат не розійдуться по домівках після заборони «ВК», бо хочуть отримувати зарплату щомісяця. Вони будуть шукати, що наступне заборонити, і кого іще контрольнути і пресонути – прецедент-то вже є, чому б не продовжити?

І коли прийде час скидати з трону чергову потвору – а цей час, на жаль, завжди знову і знову приходить – чим координуватимешся, волелюбцю? Фейсбуком? А що, на бога, завадить президенту і його відрізати – він же ж теж іноземний? Та ще й дорікнути тобі непослідовністю – аякжеж, одну заборону підтримав, а аналогічну не підтримуєш? І що тоді, поштовими голубами будеш скликати громадянське суспільство?

І всі ті перелічені прагматичні міркування є «по-другим». А «по-першим» є принципи. Є речі, яких треба триматися навіть ціною втрат і шкоди, бо саме вони роблять нас – нами. Інтеграція в Європу в цілому і Майдан зокрема для того і є, щоби ми стали вільним суспільством. Американці воювали з нацистами – але в них є зареєстровані нацистські партії, бо принцип політичної свободи їм важливішій за кон’юнктуру, і саме це робить їх великою нацією. І якщо свобода надається «правильному» і обмежується «неправильному» - то це вже не свобода взагалі. А ми хапаємось за дріб’язкові вигоди – і ризикуємо загубити найголовніше і найважливіше: свободу думки і свободу слова.

[personal profile] assoll 2017-05-24 07:18 am (UTC)(link)
Добавить сайт в черный список одним нажатием кнопки намного легче, чем воспитывать у населения патриотизм и поднимать самооценку. Да и люди не дураки, люди всё видят. Мене, звісно, хвилює обмежування, але я звикла. Як переселенця мене стільки разів обмежували, що звичка переросла в спосіб життя.
Edited 2017-05-24 07:19 (UTC)
davels: cat (Default)

[personal profile] davels 2017-07-16 09:37 am (UTC)(link)
майдан показав самий страшний урок для "влади": при великій необхідності громадяни здатні обійтися без них.