[personal profile] sposterig
майже два роки минуло з останнього допису, багато чого відбулося у мене.
***
Майже весь чотирнадцятий рік я сидів на Балканах, але зосередитися на роботі не міг і весь час слідкував за нашими подіями. Зрештою, розірвав контракт і в січні 2015-го повернувся додому, знайшовши гуманітарну роботу у нашому Донбасі - допомагати відбудовувати зруйноване. Боявся їхати, бо саме йшла оборона Дебальцева. Пройшов курс тактичної медицини і скупився якоїсь снаряги на випадок мобілізації, але відчував себе зовсім не готовим потрапити на фронт. Ще і здоров'я сильно підвело мене, хребет став мене мучити. Але і залишатися за кордоном не міг. Повернувся і поїхав на Донбас. Тепер думаю, що дурнем наївним був.

Коли їхав, думав, що нарешті щось змінюється у нас: війна, патріотизм, якісь військово-цивільні адміністрації, волонтери пішли у владу; ну, думаю, може, корупційно-бюрократичних павуків розженуть? Я їх важко переношу; у 2007-му я з країни поїхав на вісім років, бо в януковичевій системі задихався. А тут саме нагода повернутися і попрацювати для свого суспільства, хіба ні? Ні.

***
Весь п'ятнадцатий рік їздив вздовж лінії від Новоайдару до Маріуполя, надивився і на військових, і на цивільних, і на біженців, і на волонтерів, і на ватників, і на націоналістів, і на чиновників. В основному на чиновників, бо вони як були, так і залишилися головними суспільними фігурами, а решта всі, і я разом з усіма - то піна морська, яка об чиновництво розбилася, як об скелю. Не побачив я суттєвих змін у державі. Альтернатива залишилася така сама, яка була вісім років тому:

- закатати рукави і робити низову роботу, яка потрібна людям - але є ризикованою і малооплачуваною (в армію піти чи у волонтери). Я не можу. І здоров'я мене стало підводить, і до комфортного життя звик, і сім'ю мав забезпечити. А ще - пару разів отримав від нашого народу добрячих моральних стусанів за нєвосторжєнний образ мислі по відношенню до Порошенка і Бандери. Ач, кажуть, лібералисько знайшовся, а на підвал не хочеш? Ні, не хочу, вибачте.

- стати чиновником (колись ним був) і робити щось корисне зсередини системи. Але, по-перше, не дуже-то мене туди і кликали, навіть із знайомих. А по-друге, подивився я на грузинських і волонтерських варягів, які теж прийшли у владу нібито для позитивних змін, і що? Пережувала вона усіх.

Тобто не знайшов я собі місця у вирі боротьби. Одні на ній гроші роблять, інші кар'єри, треті просто торчать на ненависті і нею живляться. А я лінивий і добрий, мені на цю каруселю не заскочити ніяк.

***
Шістнадцятий рік відпрацював в основному в Дніпропетровській області на спокійній безвідповідальній роботі. Їздив по великих хаотичних індустріальних містах з цинічним працьовитим людом. Мені сподобалося.

***
Особисте життя у мене розвалилося за цей час. У жінки розвинулися дивні часті припадки ярості щодо мене: гнів, агресія, ревнощі, жалість до самої себе, погрози самогубства, звинувачування мене у всіх гріхах. Ходили ми до трьох психологів, пила вона і нейролептики прописані, але краще не стало. Півтора роки мучилися, але розсталися, і вона не дає бачитися із малим. І не відпускає толком - дзвонить і пише із прокльонами і звинуваченнями. Сумую за малим. Та і за нею теж - тою, якою була раніше.

***
На зароблені за кордоном гроші купив нову квартиру із видом на воду. Переїхали, думав, жінка зрадіє - ні, не допомогло. Ну, а мені подобається. Снідаю на балконі, дивлюся на качечок. Часто хожу у театри і на виставки, щотижня. Трошки волонтерю, але не для фронту, а для сиріт. Плаваю часто - як було тепло, то у Дніпрі, а тепер у басейні. Живу для себе, у внутрішній еміграції.
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

sposterig

October 2017

S M T W T F S
1234567
891011 121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 21st, 2017 01:13 am
Powered by Dreamwidth Studios