[personal profile] sposterig

1. Цирк

Вчора був у цирку! Вперше років за двадцять, мабуть. Жінка попросила з малим сходити, а ми і раді :). Це "Цирк Кобзов", шапіто. Враження гарні: персонал привітний, шатро досить просторе і тепле (я думав, буде тісно і холодно). Програма цікава: вони, вочевидь орієнтуючись на "Цирк дю Солей", зробили театралізований сюжет з яскравими костюмами і танцями. Показували дивовижних звірів, справжніх-справжнісіньких!


Найрозумнішим був верблюд, він уважно дивився мені в очі і щось про мене мислив.

А клоун мене виволік на арену і я трохи попотішав почтєннєйшу публіку :)))

Акробатика була не дуже складною і її було менше, ніж хотілося, але нам з малим було цікаво дивитися і обговорювати, що їх треба взяти за взірець. Він тхеквондо займається, а я плаваю - теж станемо такі накачані :)

Виявляється, є якесь рішення уряду закрити шапіто - явно через експлуатацію тварин; в цирку збирали підписи під петицією на захист цирків. Як ні цікаво мені було на них дивитися, а все ж шкода їх - за лаштунками арени їм живеться тісно і незручно, а дресура - це ж в основному побої. Шапіто закривати не треба, а треба заборонити номери з тваринами. Свободу народам, свободу верблюдам!

2. Опера
Нещодавно був в опері на "Іоланті", її дуже рідко ставлять. Прекрасна постановка, пишна-розкошна, вокалісти чудові, оркестр грандіозний. А батько Іоланти співав так несамовито, я ледь не розплакався.

А в фойє виставка фарфорової скульптури Lladro на балетну тематику - теж дуже красиво. От якби ж в людей не було кишків, а був самий дзвінкий фарфор. Ми б співали тенорами і літали би з орлами.
Відразу по тому сходив в новий для себе клуб "Освітня База 31В1" на показ оцього фільму-опери http://letterboxd.com/film/handel-alcina-2015/ з коментуючою лекцією чарівної Анни Гадецької. Мені було важкувато сприймати авангардну осучаснену постановку, та ще до того організатори забезпечили фільм субтітрами - а краще б цього не робити, бо стає зрозумілим вся нісенітниця і околєсіца сюжету, краще б просто слухати гіпнотичні співи прекрасних вокалістів. Я закрив очі і тільки тим і врятувався. Висидів всі три з половиною години.

3. Кінематограф
В кіно ходив на "Фантастичні звіри і де їх шукати". Було цікаво, але не зрозумів, для кого фільм: для дорослих він глупуватий, а для дітей мрачнуватий. І дуже тривожить мене цей гарі-потерівський політичний сеттінг, який в цьому фільмі накручений ще густіше і мрачніше, ніж раніше: у всесвіті Роулінг суспільство людей показане як тупа млява маса, якою керує тайна тоталітарна секта. Секта ця не робить нічого корисного для людей, в її руках лише засоби вбивства і промивання мізків, - але її члени користуються комфортом і владою - явно за рахунок людей, за чий же ще? Всередині секти іде боротьба між фракціями, одна з яких "погана", друга "хороша", але в чому різниця між ними з точки зору людини - незрозуміло. І тривожить мене, що мільйони людей - і я з ними - вже друге десятиліття дивляться на цю картину світу з інтересом і захопленням!

4. Арт.
Встиг на виставку історії плакату в "Арсеналі". Дуже продуктивна, викликає масу розмірковувань. Основна ідея, за якою організована експозиція, була неоригінальна: що мистецькі суггестивні методи скрізь ті самі, незалежно від політичних ідеологій (совіти і наці, совіти і американці робили дуже подібні образи). Але вразив мене, звичайно, високий художній рівень плакатів початку двадцятого сторіччя.
А оцей плакат вже явно незрозумілий більшості відвідувачів. Хай це буде загадка: про що він? ;)

Він про те, як на початку 1990-х Києво-Могилянська Академія намагалася віджати приміщення в Військово-Морського Училища :).

І ще там була виставка "сучасного мистецтва", що б воно не значило, з отаким експонатом:

чорна чашка чорної смоли в чорній кімнаті, завішаній листами нафтового толю чорного кольору, як совість донбасця.

Date: 2016-12-30 06:31 pm (UTC)
hors_bor: (Default)
From: [personal profile] hors_bor
Приємно читати тверезу критичну думку-враження. Особливо про цирки і кінематограф сподобалось.

Profile

sposterig

October 2017

S M T W T F S
1234567
891011 121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Page Summary

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 23rd, 2017 12:33 am
Powered by Dreamwidth Studios