[personal profile] sposterig
Вчора возив компанію дітлахів в такий історично-розважальний парк "Київська Русь", розташований неподалік від Києва, в селі Копачів Обухівського району.


Тут відтворено архітектуру і елементи побуту середньовічного Києва. Організатори поставили амбіційну мету: відбудувати точну копію "міста Володимира" Х-ХІ сторіч, тобто найстарішої частини Києва (на сьогоднішній Володимирській гірці). Поки що з цього побудовано одну величезну стіну з воротами і дві житлові будівлі. Навколо цього розташовані різні розваги в середньовічному стилі: з луків стріляти, сокири кидати, монети друкувати, на конях кататися.

Перед воротами арена для кінних змагань і лицарських боїв. Для глядачів є досить зручні високі трибуни.Ми трохи подивилися виставу і пішли гуляти по території.
За стіною, "всередині міста", стоять осадні машини...

...і корабель-дракар; біля нього кам'яні якорі. Чіпати все це не можна.


На стіни можна підніматися, ходити всередині і з висоти роздивлятися краєвиди. Правда, з малечею я там нервувався - дитина там може впасти і покалічитись, бо високо, а перила небезпечні.


В двоповерховій "давньокиївській садибі" невеличкий музей середньовічних костюмів: десятків зо два манекенів у військових обладунках і цивільних платтях різних народів. Дуже яскраво і красиво зроблено, а дітям дають потримати мечі. Є там також великий макет і карти давнього Києва.


Біля арени пагорб, на якому "язичницьке капище" і столи для пікніків навколо. Він теж оточений стіною, а під нею - стан кочівників. Видні каркаси юрт, а минулого року вони були обтянуті тканиною.


Є там і ресторанчик, прикрашений шкурами хижаків і давньою зброєю. А ще канатна каталка з пагорба до озера, а біля нього - галерея дерев'яної скульптури.


Дуже цікаво. Подорож у часі.


Парк "Київська Русь" - подивуюсь, посміхнусь!

***
Але не вистачає головного атракціона: треба прив'язати біля цих воріт міністра культури Нищука, щоби кожен відвідувач міг в нього плюнути.

У нашого народа зараз страшна криза ідентичності, спричинена історичною неукоріненістю. Вона вже призвела до війни, а може бути і гірше. Більшість населення території сягає історичною пам'яттю не далі ніж Лєнін чи Бандера, і від них виводить себе і на них орієнтується; хто більш освічений - знає про легендарну-літературну козаччину-Гетьманщину. Але не далі. Наше середньовіччя вдало привласнила собі Москва, і в суспільній свідомості Давній Київ є матір'ю городов русскіх, а не українських. А історичні диспути - це не просто балачки про хобі; вони, повторюю, напряму вплинули на роздмухування війни. Нам необхідно повернути собі своє середньовіччя, як каже професор Леонід Залізняк. Адже в середновіччі є кілька важливих для нашої ідентичності історичних коренів: демократія (вічева і дружинна), тісна інтеграція з Центральною Європою і Балканами, героїчна воєнна традиція тощо. Зараз все це забуте, і в очах ох і багатьох людей ми виглядаємо кумедними галушкоїдами, придуманими австрійським генштабом.

І цей Парк "Київська Русь" є єдиним відомим мені місцем, де людей можна просвіщати через живу дію і гру, викликати цікавість і повагу до нашого минулого і просто призвичаювати людей, що це і є ми, це і є наші природні корені. Єдине таке місце! І як воно використовується? Погано. Як я розумію, заснований він якоюсь комерційною компанією; але вона явно не справляється із розвитком. Я там був позаминулого і минулого року, і за цей час нових будівель не з'явилося, тільки з юрт зняли тканину (кримські татари, думаю, ображаються, адже вони теж частина цієї історії). Персонал одягнений неавтентично, сценарій шоу нікудишній - ані інтересу, ані історичності. Аляповата шароварщина, не глибше ніж "житіє моє акі пакі пьос смєрдящій" з радянської комедії. Вебсайт їхній виглядає круто ( http://parkkyivrus.com/ua/) - але в реалі все ох не так гарно. Я розумію, що грошей мало. В країні криза і мало хто доїде до цього села Копачів і заплатить за квиток 150 гривень навіть з Києва - а треба, щоби з усієї країни сюди їхали! Тому держава - Мінкульт і Міносвіти - мають в ноги організаторам поклонитися, що започаткували таку справу, і кинутися допомагати їм, розвивати цей центр і грошима, і експертизою, і організаційним сприянням.
Людині потрібні корені, це екзистенційна психологічна потреба. І якщо в неї нема своїх коренів - вона приросте до чужих, і ними буде живитися. І хто нам винуватий, що ми це проспали?

Date: 2017-01-04 12:12 am (UTC)
gracheeha: (Default)
From: [personal profile] gracheeha
Те не так важливо, що Москва вкрала історію Київскої Русі, бо легко пояснити людям, яке місце займало Залісся в тій історії, хто там жив, коли і чому з'явилось князівство Ростовське. Але ж сама історія добре відома.

А ось історія Київского і других князівств Русі з часу Батиєвого нашестя зникає з російської історії, яка зосереджується на межиріччі Оки та Волги. Надалі російська історія згадує про існування інших місць тільки, коли приєднує їх. Саме цей період - з 1240 року - і потребує висвітлення в українськой історії.

Я буду Вам дуже вдячна, якщо Ви вкажете мені на мої граматичні помилки. Я вчилась в українській школі, але ж то було більш, ніж півстоліття тому. :)

Profile

sposterig

October 2017

S M T W T F S
1234567
891011 121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Page Summary

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 23rd, 2017 12:34 am
Powered by Dreamwidth Studios