[personal profile] sposterig

*
Війна все спрощує: або ти на одній стороні, або на іншій. Інтернет-сварки є лише моделлю війни, але вони відбивають реальні процеси і відносини між людьми. Стикнувшись із холодною нелюдською ненавистю до всього українського, яка потоком ливонула на мене з московського інтернету в останні роки, я відчув себе зобов'язаним дати посильну відсіч, і присвятив значний час спочатку поясненням, потім суперечкам, а потім і злому вистьобуванню російських юзерів в кількох мережах - і англо-, і руськомовних. І в цій квазі-війні, природно, я тіснився до "своїх" проти "чужих", по замовчуванню сподіваючись від україномовного користувача солідарності і однодумства. Прийшовши на дрім, я підписався на багатьох таких радикально налаштованих українських блогерів, бо ненависть до московства збудила в мені потужні парохіальні почуття (себто почуття стаї, ненависть до чужих+любов до своїх). Читав, коментував, підтримував у інтернет-сварках. Ми ж разом проти негідників за справедливу справу? Значить, ми хороші?

Та от щось не так і з цією тезою.

*
Можливо, справа просто в моїй фізіології. В мене надто сильно розвинута емпатичність, мені дуже важко причиняти біль і образу іншим людям, і коли я це роблю - а трапляється, - я неминуче відчуваю провину і жаль до своєї жертви. Вербальні хамство і злобу я відчуваю як фізичний сморід. Часом я і сам псую повітря, але тим важче мені стає перебувати в оточенні таких людей.

*
Можливо, справа в освіті і рівні культури - я вже не можу спростити сприйняття соціального світу до "свій-чужий" та "бий-біжи". Я не можу вірити в ілюзії, я шукаю фактичного підтвердження і раціональних доводів на користь ідеї, перш ніж відстоювати її. Перехворів я вже всіма сверхцінними культами і зрозумів їхню порожнечу, і тепер орієнтуюся лише на ідею, що декларує єдиною цінністю волю, безпеку і комфорт особистості. Лібералізм? Ну хай це зветься так.

*
Тож з усіх цих причин відчуваю я себе все більш відчудженим від кола спілкування в інтернеті. Терпів, закривав очі, пробачав - та вже не витримую. Почав саркастичні питання ставити, лаятися, відфренджувати.

Одного за те, що аж дихання затамовує при словах "Верховний головнокомандувач" і пробачає йому корупцію і авторитарність. Іншу за те, що відстоює права жінок проти гнобителів - і в тому самому реченні пропагує гнобити права неукраїномовних тими "мовними патрулями"; вони ж когось іншого будуть трясти, не її. Третього за те, що розказав байку як нацист російського хлопчика розстріляв, і тепер в цьому селі і досі всі чемні і законослухняні, ось, мовляв, як треба. Четвертого за те, що расову теорію цілими простирадлами виписує, в якій він уберменш україноарій, а московці - мокшанські недолюдки.

У відповідь, зрозуміло, отримую прокльони і насмішки, і бани, і прямі погрози. Від ворогів я іншого і не чекаю, а от від своїх...

*
Мерзенні, огидні мені ті московці, що кличуть нас "какли, салоєди". Але чим кращі ті з нас, хто у відповідь пишуть "кацапи, свинособаки"? Негідник той, хто використовує назву нації як лайку: "жиди, хохли". Але чим кращий той, хто з такою самою зневагою називає московців "мокша", хоча це ім'я народу, не менш гідного за всі інші? Вони стверджують, ніби української мови не існує - а ми говоримо таку саму нісенітницю на адресу російської. Ідолопоклонство сталінським "дідовоївалам" з руками в крові викликає відразу - а як тоді можна виправдовувати нацистів, чи катів "волинської різанини"? Обурюють нас антиукраїнські репресії в Москві і Криму, де закривають українські бібліотеки і школи - але чим ми кращі, просуваючи ідею "мовних патрулів" і примусово-карального впровадження української мови?

У боротьбі зі стадом руськомовних інтернет-шимпанзе, що почали кидати в нас лайном, ми перетворилися на таких самих шимпанзів; набираємо лайна повні жмені, жбурляємо аби куди - і від нас починає тхнути так само.

*
Як я можу разом з українським "інтернет-активом" відстоювати ідеї націоналізму, які дискредитували себе вже чотири покоління тому? Як я можу спільно відстоювати "проукраїнські" каральні інституції і процедури після всього сторічного досвіду карального трансформування суспільств? Як я можу разом з іншими вважати інші нації чи мови гіршими чи нижчими, коли я так-сяк, але здобув вищу освіту і, перепрошую, книжки читав? Якщо "країна понад усе" і "єднаймося навколо проводиря", то, може, і за кнура Януковича треба було воювати, і на Майдан не виходити? Що ми будуємо на расизмі і авторитарності - міні-Росію без блекджеку? Якого чорта.

*
Не можу я з ними зкублитись. Освіта і почуття смаку заважають.

*
Взагалі публіцист з мене ніякий. Диспутів не витримую, цікаво писати не вмію. Позитивних відгуків майже не викликаю, негативні мене ранять. Буду уникати політичних питань, горять вони вогнем. Емігрувати мені треба, бо як не москва, так свої повісять. Хоча які вони мені свої, я-то їм точно не свій.

Date: 2017-01-30 10:48 pm (UTC)
p35: (їжачок під мухою)
From: [personal profile] p35
Бережіть себе, не крайте серце.
Більшість з нас стала жорсткішою та збайдужілою, більш радикально налаштованими, на те є купа причин. Війна, клята війна...
Спілкування в мережі накладає свої відбитки, бо частково сприймається як комп'ютерна гра...стирає межі із всіма наслідками.
Десь тре агресію скинути, довести ворога до трясучки своїми постами, тощо. Можливо, в реальному житті ті люди зовсім інші. В мене був схожий досвід - випадки, коли ті, кого вважаєш "своїми", зненацька опиняються десь по іншу сторону, це важко, це боляче, навіть якщо це віртуальне середовище. Я взагалі не боєць, зазвичай не вплутуюсь, навіть якщо тема болюча для мене, а з іншого боку квіточки та котики теж дуже "не моє" )) не те, не се якесь.
Емпатам зостається лише сховатися за міцним панциром/муром байдужості, нехай і само-уявної.
Ще... не було і не буде в Україні расизму та авторитарності. не буде))
й не буде ніякого примусу з мовних питань. я так гадаю.
Тому що Україна "трошки більша" за політично-стурбоване віртуальне середовище.

Date: 2017-01-31 12:08 am (UTC)
ukurainajin: (Default)
From: [personal profile] ukurainajin
Все норм. Що нас тут зібрало до купи, всі розуміють. Так само як кожен має свої власні погляди і вподобання. Може їх виражати, може не бажати цього робити. Може слухати, може ігнорувати. Спільнота, як та Україна, теж більша за окрему людину. І це дійсно спільнота, а не секта, тут кожен відповідає за себе сам. Просто пам'ятайте про це, коли стикаєтеся з проявами неприйнятних для вас поглядів, і не хвилюйтеся марно.

Date: 2017-01-31 06:03 pm (UTC)
ukurainajin: (Default)
From: [personal profile] ukurainajin
Не можна обмежити їхнє право хотіти цього. Фізично неможливо, доки не перетнуто закон. І це, на щастя, взаємно :)
Я розглядаю спільноту як джерело інформації і засіб консолідації корисних і цікавих думок, не враховуючи самомилування, звісно. Які думки корисні — вирішувати вам. Що робити зі «шкідливими» — так само вам. Буває, що вони мешкають поряд. Я от втомився імпульсивно агритися на провокативні теми. Якщо є прозора аргументація, то можна влізти. Якщо ні, якщо переважно емоції, то воно того не варте, скоріш за все.
Hors_bor добре каже.

Date: 2017-01-31 08:42 am (UTC)
hors_bor: (Default)
From: [personal profile] hors_bor
Ех, були часи коли я був дещо фанатичним, і не лише в інтернеті "двіжував".
Та як відомо зло породжує аналогічне зло, як це у вашому дописі про мавп описано. Тут головне не сприймати комаху за слона, бо й самому такою комахою можна стати.

Інформаційні атаки то страшна річ, ("як тоді можна виправдовувати нацистів, чи катів "волинської різанини") смію припустити, що нацистів можна виправдовувати так само, як ще донедавна, а дехто й тепер виправдовує комуністів.
Щодо "волинської різанини", то зараз дуже добре видно лінію інформаційної атаки з метою посварити поляків з українцями. Це закономірна політика Московії. Просто в той час вони знищували місцеве населення видаючи себе то за поляків то за українців, спровокувавши таким чином справжню ненависть. Яка тільки недавно згасла. А тепер йде така ж атака за своєю суттю, що має таку ж мету, але трішки іншими методами(роздряпування старої рани). Вважаю це очевидним (для освіченої людини яка читала книжки:).

Також хочу вставити свої п'ять копійок і про мову. Ви все вірно тут пишете, але вважаю за потрібне нагадати, що українську мову перед цим століттями систематично знищували разом з її носіями а тепер просувають думку що треба залишити все як є. Тут як мінімум відсутня справедливість. Це питання дуже добре розкрито у цій статті: https://www.obozrevatel.com/blogs/79051-dvulikoyazyichie.htm

Якщо підсумувати, то найкраще що ми можемо зробити це не розхитувати маятник ненависті і війни, його розхитують і без нас, а поширювати світло.
І завчасно перепрошую за такий об'ємний коментар.

Date: 2017-01-31 04:03 pm (UTC)
hors_bor: (Default)
From: [personal profile] hors_bor
Погоджуюсь з вашою відповіддю на 99 відсотків.

А стосовно "мовних патрулів" то це фантазії одної блогерки, не більше. Відповідним чином це треба і сприймати. Так само і з рештою... От я інформацію яку публікують ті, на кого підписаний сприймаю як їх думку,у чи бачення світу, а вони можуть бути дуже різними. Зрештою суть цих всіх блогів і є для того, щоб "себе показати і на інших подивитись". А також адекватне обговорення піднятих питань - я це завжди цінував.

І варто пам'ятати, що багато всяких троляків трудяться і з шкіри лізуть щоб посіяти в нас зерна ворожнечі/розгубленості/страху/розпачу. Добре що тут таких одиниці.
Edited Date: 2017-01-31 04:06 pm (UTC)
Page generated Oct. 23rd, 2017 05:00 pm
Powered by Dreamwidth Studios