[personal profile] sposterig

Загострення бойових дій під Авдієвкою і чутки про підготовку окупантів до масштабного наступу мене, звісно, дуже турбують. Смерть московським окупантам, слава нашим бійцям, що боронять нас.

Під час боїв за Дебальцеве я по роботі часто їздив повз нього між Слов'янськом-Артемівськом-Лисичанськом, бачив, як наші їхали туди і звідти, і нервував дуже, бо не уявляв, що робитиму, якщо раптом росіяни прорвуться. Чесно кажучи, якогось щільного військового заслону нашого я там не бачив, по трасах хлопці їхали в основному по одній-по дві машини (тобто якихось потужних колон не зустрічав), на блокпостах бронетехніки не бачив, в прифронтових містах наочних ознак якоїсь мобілізації до оборони не було. Я-то здогадуюсь, що там могли бути якісь договорняки, і великого наступу росіян не очікувалося, а все одно було страшнувато. Якщо б вони прорвалися, що мені робити? Нервував. Зараз трохи спокійніше, бо, як я по-ділетантськи спостерігаю зі ЗМІ, наше військо міцне і ворога б'є.

Але.

З глобальної точки зору, наша армія все одно менша за російську. Якщо уявити найгірший сценарій, якщо вони вторгнуться з Брянська чи Гомеля, то швидко підійдуть під столицю. І що тоді мені особисто робити? Під мобілізацію я не попав за віком, але захищати місто, може, і згодився б — по крайній мірі, пройшов курс першої домедичної допомоги і можу побути санітаром. Але куди бігти, до кого зголошуватись, де буде формуватися ополчення? Наскільки я знаю, структур територіальної оборони за три роки війни не створено (тербати є такими лише по назві). Що, Міноборони цього не потребує і сподівається захистити державу самими контрактниками? Скільки їх - тисяч п'ятдесят? Це мало, і більшість, я думаю, зконцентровані на сході. Тисяч двісті пройшли вишкіл під час мобілізацій останніх двох років, і це вже суттєво; але вони розсіяні по всьому терену країни і, так само, в територіальні одиниці не об'єднані. Вони побіжать до воєнкоматів, а військові бюрократи наші якщо не корумповані, то неорганізовані; коротше, армія розгортатиметься пару тижнів в кращому випадку. І за логікою, ці пару тижнів оборонятися має підготовлене народне ополчення прикордонних областей і міст — а його, наскільки я знаю, нема. Наша обороноздатність мені здається подібною до яйця: міцна шкаралупа зовні (тобто армія), але якщо її пробити, то всередині рідина. А треба, щоби ми були подібні більярдній кулі, чи литому каучуковому м'ячу на крайняк. Щоби кожен населений пункт був насичений ресурсом опору, а люди попередньо навчені і організовані, щоби росіяни на кожному кроці натикалися на оборону. Типу як в Ізраїлі, Швеції чи Швейцарії. Особисто я в армію не хочу, користі там з мене не буде, немолодий і нездоровий вже. Але на тренувальні збори раз на тиждень я б ходив, не пропускаючи, і в годину ікс, хоч і усцявся б від ляку, але на точку збору прибіг би, на Майдан 18-ого лютого прибіг же ж. Ну, там було більш-менш ясно, що робити, а тут я не знаю.

Чому ж не організовано територіальну оборону і підготовку резерву? Це, звичайно, конспіроложество, але я маю найгірші зовнішньополітичні і внутрішньополітичні припущення. З зовнішньополітичної точки зору, схоже, Порошенко сподівається якось добазаритись із Путіним і не вірить в повномасштабну війну. Якщо він помиляється, то розплачуватися за його помилку будемо всі ми, і я теж. А з внутрішньополітичної точки зору Порошенко вочевидь не довіряє народу і боїться його озброєння і самоорганізації: він явно налаштований проти добровольчих батальйонів, проти легалізації зброї і, як видно, проти підготовки ополчення. Бо контрактне військо — слухняний інструмент, і служить керівникові держави хоч би що він не затіяв робити; а озброєний народ вимагатиме, крім оборони, ще й демократизації і демонополізації.

Ну, то моя апокаліптична маячня, сподіваюсь, до цього не дійде. Поможи святий Тарасе нашим воїнам побити московців і їхніх найманців.

Date: 2017-02-04 03:21 pm (UTC)
From: [personal profile] mina_mina
Что-то мне кажется, не будет наступа на всю Украину, они будут давить по-другому. Видите, уже скоро 3 года, как выматывают страну? Так и будут, пока не посадят свою марионетку. Это у меня такое мрачное предчувствие. Ще в мене така чуйка, що з Трампом домовлятся за Крим. Паскудники.

Profile

sposterig

October 2017

S M T W T F S
1234567
891011 121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Page Summary

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 23rd, 2017 12:45 am
Powered by Dreamwidth Studios