[personal profile] sposterig
Позавчора був на концертику класичної музики в Національній бібліотеці.

 photo IMAG1079_zpsar1zslxj.jpg
Взагалі, цікаво, що живучи закордоном, я активно і регулярно відвідую всякі культурні місця, а вдома – набагато рідше. На то є і суто побутові причини: вдома домашніх справ забагато, а також, коли вдома живу, то я намагаюся фізкультурою займатися – і тому вечори, як правило, зайняті. І ще питання вибору заважає: вдома двадцять театрів і сорок галерей, поки вибереш – рукою махнеш; а тут один і одна – не коливаєшся, пішов та й подивився. Але і психологічні причини є: я сором’язливий і відлюдкуватий і сам по собі, а тим більше, коли спілкуванню заважає мовно-культурний бар’єр, і тому сумую за спілкуванням; а відвідування театру чи концерту є сурогатом спілкування. А самотності своєї я комплексую, бо відчуваю себе непотрібним, відкинутим – і «причащанням високої культури» якось компенсую це відчуття, намагаюся здаватися самому собі бодай у чомусь кращим за занурених у повсякденність оточуючих людей. Хоча «високість» цієї культури взагалі є справою спірною, а в бідних країнах, де я здебільшого живу, тим більше, бо високоякісного мистецтва бідні країни собі не можуть дозволити. Мистецтво тут таке собі, чесно кажучи. Але все ж краще, ніж пиво жлуктити. А ще така річ, що звичайні масові розваги – дискотеки/клуби, спілкування в пабах, рок/хіпхоп концерти – дуже сексуалізовані, а мене це бентежить і нервує і вибиває з колії; а в класичному мистецтві сексуальність затиснута і прихована, і тому я можу зберігати спокій і врівноваженість.

Тож пішов на один з концертів фестивалю «Звуки флейти»: протягом трьох вечорів проходять виступи флейтистів. Цей концерт відбувся в холі Національної (вона ж - університетська) бібліотеки; грало болгарське тріо флейтисток. Хол маленький, глядачів десятки зо два, програма невелика – на одну годину. Тож не концерт, а концертик. Але ціную, що маю: грали приємно, музика цікава – класичні Бетховен і Телеманн, і якісь експериментальні турецьки мотиви, – і місце проведення незвичайне. Будинок бібліотеки дуже кумедний; типу як писанка, яку зібрали з кубиків лєґо. Зовні ось такий хитромудрий сложносочіньонний декорований візерунчатими ґратами, а зверху весь в пухирях. Похмілля югославського інтелігента.
 photo IMAG0173_zpstgeddctw.jpg
Всередині теж чудернацький – несиметричні сходи туди і сюди, багаторівнева кольорова підлога з натяком на амфітеатр, а стіни прикрашені міддю і філігранню.
 photo IMAG1077_zps6romgskz.jpg

 photo IMAG1081_zpsvatlxtlr.jpg

 photo IMAG1076_zpsdp42rvkw.jpg

 photo IMAG1074_zps0cgo1st5.jpg

А пухирі вдень впускають світло.
 photo IMAG1072_zpsjm6r0lir.jpg

Profile

sposterig

October 2017

S M T W T F S
1234567
891011 121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 23rd, 2017 12:36 am
Powered by Dreamwidth Studios