[personal profile] sposterig
Я кілька років жив і працював у Центральній Азії, і досі цікавлюся тамтешніми подіями: зрідка листуюся з колегами, читаю тамтешні руськомовні вебсайти; інколи дивлюся на ютубі сюжети місцевих телестудій. Це специфічне культурно-інформаційне середовище, і, спостерігаючи за ним, я отримую guilty pleasure, як від споглядання в прямому ефірі за потопаючою у повені людиною. Модерне суспільство потопає у мороку середновіччя і, ніби за гілку над водою, намагається зачепитися за телевізійний образ сучасності.
З одного боку, молоді люди там так само, як і у нас на Заході (еге ж, ми для них Захід), висять в інтернеті. Але з іншого боку, в них реально нема ані мовних компетенцій, ані просто обізнаності про сучасний світ. Тому репліки і діалоги на тамтешніх політичних інтернет-форумах трапляються абсолютно фантасмагоричні. Якась сорокінська мішанина ідей місцевого шовінізму, звірячої ненависті до сусідів, наївного обожнювання західного прогресу і щирого прагнення переконати всіх у своїй доброті і гостинності. І все це жахливою ламаною руською чи англійською. Якби вони не були такими безпосередніми, то виглядали б найбрутальнішою цинічною пародією; але вони щирі. Просто такі ось недолугі і неоковирні.
Ось сьогодні потрапив на очі чарівний відгук на статтю змаразмівшого Лімонова «Города Украины ждут своих освободителей». Туркестанці, природно, дивляться на світ через російські окуляри, і часто обговорюють якісь події російської інфосфери, які нам невідомі чи нецікаві. Ну і ось хтось перепостив цю тєлєгу на популярній Centrasia.org, і в коментах я отаке здибав і зчарувався:
19:52 11.10.2014 №720 [x] вот едика лимона нада дат аружыя и бросыт туда , пус аспабаждаит джаляпп сыдит тут пишт всакую хуиню, а дома детям жене наверна говарит што усталь тижоли ден бил

І хто б що не казав – це глибоко мудрий відгук. Так, в ньому дивовижне невігластво; але і корінна, сєрмяжна правда.

Profile

sposterig

October 2017

S M T W T F S
1234567
891011 121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 23rd, 2017 04:55 pm
Powered by Dreamwidth Studios