[personal profile] sposterig
Події цьогорічної російсько-української війни виглядають настільки абсурдними і безглуздними, що я кинув шукати цьому ані раціональних пояснень, ані раціональних контраргументів. Рушій тут один: ненависть росіян до українців. Тупо, банально, неполіткоректно - так. Але іншого пояснення нема. Росіянська самосвідомість, яка ототожнює себе зі своєю імперією, не може змиритися з існуванням когось схожого, але іншого. "Якщо хтось зовсім інший - треба від нього відмежуватися стіною; якщо ж він схожий, то він мусить просто розчинитися в нас, в росіянах, і не вийобуватись про якусь власну культуру чи мову". Таке ж місце в їхньому світогляді займають і інші такі етнокультурні групи - як білорусі чи зросійщені мордовські народи; але ті не опираються, а сумирно розчиняються, і тому росіяни їх лише зневажають; а українців - ненавидять. Навіть найкращі, найінтелігентніші з росіян страждають на це - кращі з них цю свою ваду усвідомлюють і контролюють, але раз-по-раз вона таки проривається на поверхню.
Я не суджу, яка з цих двох етнокультурних груп "краща", це все дуже відносно (хоча очевидно, що за об'єктивними показниками росіяни вчинили на теренах Євразії набагато більше руйнувань і вбивств, ніж українці). Не знаю, чи вважають росіяни українців гіршими за себе чи кращими (по своєму особистому спілкуванню з ними підозрюю, що таки вважають кращими і заздрять :)), але річ не в тому, а просто в самому факті інакшості, відмінності, яка для росіян нестерпна. І ті, хто вже відмовився від своєї особливості і розчинився в росіянщині - я маю на увазі в першу чергу донбасців - ненавидять українців ще більше, бо соромляться себе ще сильніше: "Як це так, я зрадив свою традицію, ліг під імперський чобіт, а він не хоче?! Що, відчуває себе кращим за мене?!" У нас це тепер називають "ватою", "ватнічеством", але це занадто м'який і поблажливий термін. Насправді це люта ненависть росіян до всіх, хто опирається розчиненню в росіянщині.

Той, хто ненавидить, вб'є і власну дитину і себе заради цієї ненависті. Його не зупинити ані раціональними аргументами, ані матеріальними заохоченнями, ані військовою силою. Ми нічого не зможемо зробити з Донбасом, де більшість населення нас ось так ненавидить, ірраціонально, люто. Ізраїль не зміг нічого зробити з арабами за шістдесят років, і ми не зможемо. Ми зможемо окупувати цей регіон і протягом поколінь тримати його під військовим контролем, але це буде лише новий Сектор Газа. Простіше відрізати його від нас стіною і приймати тих, хто розумніший. А ті, хто залишиться там, хай святкують власну ненависть.

Profile

sposterig

October 2017

S M T W T F S
1234567
891011 121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 23rd, 2017 05:03 pm
Powered by Dreamwidth Studios