[personal profile] sposterig
От кажуть, що війна в нас не громадянська. Перед від’їздом некрасива ситуація в мене трапилася. Купував щось в супермаркеті біля вокзалу. Там кілька кас, і в сусідню стояла група чоловіків в однаковій безформній уніформі. Без позначок, кольору хакі. Тобто не військові, а якісь, мабуть, мобілізовані. Не знаю, чи воювали, чи на війну їхали. Брали щось, і горілку. А за мною в черзі стояла жінка і молодий чоловік. Вони не разом були, просто випадково в черзі зіткнулися. Обидва звичайні, худі, одягнуті просто. І я, пакуючи продукти, почув, що вони між собою почали щось про тих хлопів в уніформі неприязно говорять, і чоловік каже: «А на самом деле ані падонкі», а тітка, погоджуючись, киває. Я трохи розізлився і кажу щось типу як вам не соромно, вони нас захищають, їм подякувати треба (російською кажу). А тітка так із викликом і теж зі злістю мені: «Нет, не нада, я іх не просіла». А я зденервований вже був, важкий день, і як розкричався на них на весь магазин, мовляв, закрийте роти негайно! А вона: «А це не ваше дєло, ми між собою», а я: «Тут публічне місце, тримайте цю маячню в себе вдома!» Вони злякалися трохи. Тітка заткнулася, а чоловік собі став під ніс буркотіти «Учту. Возьму на вооруженіє». Як хлопи в уніформі відреагували – не знаю, вони ще стояли в черзі, а я спакувався і пішов.
А ще навесні в мене теж була аналогічна сварка з двома кацапихами в парку. Але я тоді з малим був, і тримав себе в руках, висміював їх, а не залякував. Не люблю виходити з себе, але краще психанути, ніж промовчати. Свій інформаційний простір требам відстоювати.
Отак. Щодня люди гинуть від сепарських куль, а значна частина населення тих сепаратистів підтримує. Звичайно, вояки сепаратистські здебільшого з Росії, але база підтримки в них в Україні все-таки є. Невелика, але є. Вони не зайди, вони місцеві. Значить, таки громадянська в нас війна.
Наше суспільство і російське суспільство все-таки ще не розділилися, є значна частина населення, яка себе ототожнює з Совком, а не з Україною. Тож це, мені здається, війна між, з одного боку, українцями (в політичному, а не в етнічному сенсі) і з іншого боку, совєцкімі людьми. З формальної точки зору ці совєцькі люди в основному є громадянами РФ, але частина їх формально числяться громадянами України. Але і з ними доводиться воювати. Таким чином, риси громадянської війни є. Це iternalised international conflict (міжнародний конфлікт, який набув риси громадянського).

upd Уточнюю свою думку (двома тижнями пізніше): в нас дійсно були/є передумови громадянського протистояння; але вони не досягали рівня збройного конфлікту протягом всіх двадцяти трьох років, не досягли б і тепер, якби не російське втручання. У суспільному розколі винні ми самі, у війні - російські інтервенти.

Profile

sposterig

October 2017

S M T W T F S
1234567
891011 121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 23rd, 2017 05:04 pm
Powered by Dreamwidth Studios